Значењето на буквите во името
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Значењето на буквите во името

Уште еден интересен начин да дознаете повеќе за себе и својот карактер. Подолу е листа со значење на секоја буква.

znacenjeto-na-bukvite-vo-imeto

Извадете ги буквите од вашето име и проверете што сè крие позади нив, односно откријте нешто повеќе за вас:

А = имаш добра душа

Б = секси си

В = секогаш расположен за секс

Г = добар/добра во кревет

Д = добар/добра на подиум

Ѓ = многумина сметаат дека си добра личност

Е = борец

Ж = несигурен/на во себе

З = откачен/а

Ѕ = наивен/на

И = отворена и искрена личност

Ј = добро се бакнуваш

К = личност од доверба

Л = срамежлив/а

Љ = премногу брзо реагираш во одредени ситуации

М = секогаш се грижиш за својот изглед

Н = тврдоглав/а

Њ = размазен/а

О = не дозволуваш некој да ти каже што да правиш

П = секогаш спремен/на за акција

Р = знаеш да го кажеш она што сакаат луѓето да го чујат

С = не е тешко човек да се заљуби во тебе

Т = желен/на да бидеш во центар на внимание

Ќ = мистериозен/на

У = љубопитен/на, сакаш со се да си во тек

Ф = себичен/на и користољубив/а личност

Х = амбициозен/на

Ц = личност која не е од доверба

Ч = најзабавен во друштвото

Џ = креативна личност полна со идеи

Ш = авантуристички дух

Би можело да ве интересира:

Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Откријте што зборува вашиот миленик за вас како личност Интересно е како нашиот домашен миленик може да биде огледало на нашиот карактер...
Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...