Најбрзиот тест на личноста: Испружете ги рацете и откријте нешто ново за себе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Најбрзиот тест на личноста: Испружете ги рацете и откријте нешто ново за себе

Група психолози кои го смислиле овој тест тврдат дека преку само едно видео и една замислена ситуација може да откриете нешто ново за себе.

najbrziot-test-na-licnosta-ispruzete-gi-racete-i-otkrijte-nesto-novo-za-sebe-001.fw.jpg

Еве што треба да направите:

Испружете ги рацете пред вас, во рамна линија. Потоа пуштете го видеото и затворете ги очите.

Внимателно слушајте што ви зборува човекот и следете го инстинктот.

Сега отворете ги очите. Како ви се поставени рацете?

Ако рацете ви се во различна линија, едната погоре од другата, значи дека имате бујна фантазија. Чувствителни сте и оптимисти. Подготвени за ризици и предизвици. Обожавате да сонувате. Сакате книги и филмови, затоа што тие ве тераат да размислувате.

Ако пак рацете ви останаа во иста положба како пред да ги затворите очите, вие цврсто стоите на земја. Реални сте и многу размислувате пред да донесете некоја одлука. Логичари сте и сакате да анализирате. Секогаш три пати мерите, па тогаш сечете.

Во која група на луѓе спаѓате?

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минути? Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ? Дали ми...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава