Колку брзо забележувате детали: За 3 минути пронајдете ги сите 13 предмети на сликата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Колку брзо забележувате детали: За 3 минути пронајдете ги сите 13 предмети на сликата

Иако дел од облиците ќе ги пронајдете за неколку секунди и работата ќе ви се чини лесна, не судете толку брзо.

kolku-brzo-zabelezuvate-detali-za-3-minuti-pronajdete-gi-site-13-predmeti-na-slikata-01.jpg

Имате само 3 минути да ги пронајдете сите 13 облици на сликичката лево.

Трикот е во тоа што облиците се извадени од најситните делови на цртежот, па мора да имате добро истренирани очи и цврста концентрација за да успеете.

Многу мал број од оние кои пробале успеале да го решат предизвикот во одреденото време. А, вие?

Би можело да ве интересира:

Тестирајте си ја интуицијата: Во кој ковчег се крие богатството? Интуицијата е нешто што не се учи. Тоа е оној внатрешен глас кој многу често ви ...
Квиз: Позата на спиење со партнерот ќе ви каже што да очекувате во љуб... Дали сте чудни за сите, но совршени еден за друг? Кој е „господарот“, а кој испо...
Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците Само најупорните ќе успеат да ја решат оваа загатка. Не откажувајте се брзо, сам...