Ако ја најдовте пандата меѓу снешковците, имаме нов предизвик: Каде се крие мачката?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Ако ја најдовте пандата меѓу снешковците, имаме нов предизвик: Каде се крие мачката?

На социјалните мрежи се појави уште една загатка. Уметникот Гергели Дудас или уште познат како „The Dudolf“ стана вирална атракција со неговата загатка „Ќе ја пронајдете ли пандата“?

kje-ja-pronajdete-mackata-megju-buvovite-01.jpg

Овојпат се врати со уште една загатка: Ќе ја пронајдете мачката меѓу бувовите? Дудас ја споделил оваа слика на својот Фејсбук профил и како и пандата пред неа споделена е многупати.

Ќе успеете да ја пронајдете мачката?

kje-ja-pronajdete-mackata-megju-buvovite-1.png

Ако ви треба помош, кликнете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали разликувате скапи од евтини парчиња облека? Дали пријателите ве канат на шопинг со нив само затоа што знаат дека имате изост...
Квиз: Изборот на школка ќе ви ја открие вашата најважна карактерна црт... Која ваша карактерна црта ви е препознатливо обележје? По што ве препознава свет...
Картата што ќе ја одберете го опишува сегашниот момент од вашиот живот Внимателно погледнете ги картите, оставете ја интуицијата да ве води и одберете ...

Најчитани неделава