По што се водите во животот - рацете, срцето или главата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


По што се водите во животот - рацете, срцето или главата?

Секој ден сите ние донесуваме некакви сериозни одлуки и ги остваруваме целите на свој начин, а што е тоа по што се разликуваме?

od-shto-ste-vodeni-vo-zivotot-racete-srceto-ili-glavata-01.jpg

Некои од нас сакаат детално да размислат и внимателно да ги разгледаат позитивните и негативните страни на работите пред да донесат некаква конечна одлука, додека пак, другите се потпираат на својата интуиција и внатрешниот глас.

Решете го овој тест и откријте:

По што се водите во животот - рацете, срцето или главата?
 1. 1.
  Шах
  Табла
  Покер
  Не можам да одберам меѓу горенаведените
 2. 2.


 3. 3.
  Понекогаш
  Секогаш
  Никогаш
  Не знам
 4. 4.
  Гледате филмови
  Слушате музика
  Разговарате со најблискиот пријател
  Друго
 5. 5.
  Да создавате работи
  Да им помагате на другите
  Да решавате сериозни проблеми
  Сè од горенаведеното
 6. 6.
  Да се извините на некого
  Да побарате дозвола од некого
  Да признаете дека сте погрешиле
  Да кажете „Те сакам“
 7. 7.
  Упорен
  Успешен
  Внимателен
  Не знам
 8. 8.
  Нејзината добрина
  Колку е интелигентна
  Како изгледа
  Колку е вредна
 9. 9.
  Да биде свој
  Да биде искрен
  Да биде добар
  Да биде внимателен

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Полжав, мапа или череп - што забележавте прво на сликата? Фото-тестовите имаат моќ да откријат многу аспекти од вашиот карактер. Особено о...
Оптичка илузија преку која ќе откриете како ве доживуваат другите Нема човек кој не е љубопитен и не сака да открие како другите го гледаат и дожи...
Одберете една карта и откријте – Што мислат другите луѓе за вас? Начинот на кој ве гледаат другите зависи од вашето однесување и вашата интеракци...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава