Инстаграм предизвик: Колку девојки има на фотографијата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


Инстаграм предизвик: Колку девојки има на фотографијата?

На Инстаграм се појави фотографија која предизвика вистина бура меѓу корисниците на оваа социјална мрежа - колку девојки има на фотографијата?

instagram-predizvik-kolku-devojki-ima-na-ovaa-fotografija-01.jpg

Една девојка која оди по името tizzia на Инстаграм објавила фотографија со која ги предизвикува сите корисници да пребројат колку девојки има на оваа фотографија.

Па, сега и ние го поставуваме истото прашање - ќе успеете да преброите?

instagram-predizvik-kolku-devojki-ima-na-ovaa-fotografija-1.jpg

Ако малку се збунивте, преминете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвикувачки тест на внимателност: Колку можете да им верувате на с... Очите имаат способност да измерат визуелно растојание до и помеѓу објекти, да ја...
Квиз за концентрација: Колку сте способни да забележувате детали? Доколку сакате редовно да се предизвикувате и да го тренирате мозокот, тестовите...
Тест на личноста: Што кажува за вас омилениот костим за капење? Можеби најтешка летна одлука ви е да одберете еден костим за капење кој би го но...