Само најупорните ќе видат гола жена на фотографиите


Само најупорните ќе видат гола жена на фотографиите

Шминкерите Леони Гене и Јерг Дистеволд соработувале со фотографите Лејла Преглицер и Уве Шмида за неверојатниот уметнички проект, именуван како „Метаморфоза“.

mozete-da-otkriete-kade-se-skrieni-lugjeto-na-ovie-fotografii-01.jpg

Во овој проект на фотографиите можете да видите како човечкото тело целосно се трансформира преку боење за да се претопи во природата која се наоѓа околу него.

За фотографиите не бил употребуван Фотошоп, туку моделите биле целосно цртани на локацијата каде се правени фотографиите за прецизно да се погодат боите на телото со средината во која се наоѓа моделот.

„Нашите фотографии имаат за цел да ве натераат да ја погледнете човековата фигура како дел од природата“ - велат артистите.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Колку дупки има маицата? Дали брзо давате одговори? Колку често правите грешка притоа? Дали овојпат ќе ра...
Најтешкиот квиз со знамиња - Ќе го решите ли без гуглање? Одолејте ѝ на желбата да го гуглате она што не го знаете и пробајте да го решите...
Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците Само најупорните ќе успеат да ја решат оваа загатка. Не откажувајте се брзо, сам...

Најчитани неделава