На која плажа од соседството да одморите летово?


На која плажа од соседството да одморите летово?

Крајно време е да испланирате каде ќе се опуштите летово. Бидејќи летото веќе почна, температурите се искачија над 30-от степен, веројатно немате многу време (а и пари) да испланирате некоја егзотика.

na-koja-plaza-od-sosedstvoto-da-odmorite-letoto-01.jpg

Што ќе ви се Малдиви, кога во соседството имаме доволно ситни песочни плажи и прекрасни азурни мориња?

Добро познатиот прв крак на Грција или сепак ќе ја истражувате Албанија? Како сте расположени годинава?

Забавувајте се со квиз кој ќе ве стави во летно расположение и попатно откријте некоја добра опција:

 

На која плажа од соседството да одморите летово?
 1. 1.


 2. 2.


 3. 3.
  Пиво
  Свежо цеден сок
  Коктел
  Кисела вода со овошје
 4. 4.


 5. 5.
  Читаат
  Се опијануваат
  Се шлапкаат во плитко
  Скокаат од карпи
 6. 6.
  Не ми треба услов, сум бил/а
  Да имам совршено тело
  Да сум поднапиен/а, па некој да ме натера
  Никогаш, под ниеден услов
 7. 7.
  Некој јаде зготвено јадење што си го спакувал
  Некој ќе ме испрска со вода додека се сончам
  Врескаат деца од сите страни, а родителите се уште погласни
  Луѓе си ги тресат пешкирите од песок врз мене или некој друг
 8. 8.
  Шарен, во боја и асоцира на лето
  Поголем од мене
  Куфер? Се пакувам во ранче
  Обичен, како за секое патување
 9. 9.
  Сандалите (со малку песок на нив) за на плажа
  Костимите за капење
  Мирисот на крема со заштитен фактор
  Пешкирот за на плажа

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...

Најчитани неделава