Опис на карактерот преку едно прашање: Каков облик на прсти имате?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Опис на карактерот преку едно прашање: Каков облик на прсти имате?

Врз основа на обликот на вашите прсти, може да се направи детална анализа на карактерот.

opis-na-karakterot-preku-edno-prasanje-kakov-oblik-na-prsti-imate-01.jpg

Не верувате? Пробајте и убедете се во спротивното.

Загледајте се во прстите и одредете на кој од овие три типа припаѓаат.

Дали се рамни, закривени или ковчести?

 

Каков облик на прсти имате?
  1. 1
    2
    3

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Брз и прецизен тест кој го открива карактерот - Што видовте прво на сликата? Дрво, горила, лав или риби? Што забележавте прво на сликата? Не трудете се премн...
Анализа на карактерот преку тест со сива боја Сивата боја е доволно неутрална за да може да носи во себе информации кои можат ...
Должината на палецот го одредува карактерот: Какви сте по природа? Биолозите тврдат дека луѓето со различна пропорција на прстите и нивните фаланги...

Најчитани неделава