Брз тест: Пронајдете го зајакот меѓу мачките за помалку од 30 секунди
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Брз тест: Пронајдете го зајакот меѓу мачките за помалку од 30 секунди

Уште една забавна вежба за вашиот мозок и вашата перцепција.

Mozete-li-da-go-pronajdete-skrieniot-zajak-pomegju-grupata-macki-01

На сликата можете да видите голем број мачки во различни бои, застанати една покрај друга.

Меѓутоа во ова мноштво мачки има и еден скриен зајак, а ваша задача е да го најдете за помалку од 30 секунди.

Mozete-li-da-go-pronajdete-skrieniot-zajak-pomegju-grupata-macki-01

Внимателно погледнете ја сликата и проверете дали сте во право на следната страница...Би можело да ве интересира:

Кој е вашиот најголем страв и што открива тоа за вас? Вашиот најдлабок и најмрачен страв открива по нешто ново за вашиот карактер. ...
Забавна математика: Колку јаболка има сестрата? Бројки и математика? Дали тоа ви носи лоши спомени од школските денови или пак б...
Оптичка илузија што ќе си поигра со вашиот мозок Внимателно загледајте се во фотографијата... Дали гледате движење? Таа вирално с...