Ќе го погодите ли филмот по само две работи?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Ќе го погодите ли филмот по само две работи?

Многумина од нас имаат барем еден омилен филм кој го гледале илјадници пати и се подготвени во секој момент да го погледнат уште еднаш.

kje-go-pogodite-li-filmot-po-dve-raboti-001.jpg

Токму тој филм го имаат научено од збор до збор и можат дури и во сон да ги цитираат ликовите.

Не само нивните зборови, туку се способни дури и да ги запомнат сите објекти кои се вклучени во самиот филм, јасно забележливи или не.

Колкав филмски фанатик сте вие?

Решете го тестот и откријте:

 

Ќе го погодите ли филмот по само две работи?
 1. 1.
  „The Martian“
  „Gravity“
  „Interstellar“
 2. 2.
  „Memento“
  „Inception“
  „While You Were Sleeping“
 3. 3.
  „Interstate 60“
  „Torque“
  „The Fast and the Furious“
 4. 4.
  „Jurassic Park“
  „Raiders of the Lost Ark“
  „National Treasure“
 5. 5.
  „The Golden Compass“
  „Master and Commander: The Far Side of the World“
  „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl“
 6. 6.
  „The Hunger Games“
  „War of the Arrows“
  „Robin Hood“
 7. 7.
  „The Cup (Phörpa)“
  „She's the Man“
  „Cast Away“
 8. 8.
  „Colombiana“
  „Léon: The Professional“
  „The Fifth Element“
 9. 9.
  „Home Alone“
  „Lost Christmas“
  „Noel“
 10. 10.
  „Into the Wild“
  „The Intouchables“
  „The Diving Bell and the Butterfly“
 11. 11.
  „The Devil's Advocate“
  „Fracture“
  „Legally Blonde“
 12. 12.
  „Harry Potter and the Sorcerer's Stone“
  „Avatar“
  „The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring“

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Можете ли да погодите што гледате одблиску? Гледано екстремно одблиску секојдневните предмети изгледаат поинаку. Дали ќе усп...
Картата што ќе ја одберете го опишува сегашниот момент од вашиот живот Внимателно погледнете ги картите, оставете ја интуицијата да ве води и одберете ...
Тест: Што би направиле прво во ситуацијата на сликата? Начинот на кој се справувате со стресните ситуации во животот можат да открие мн...