Одберете една слика и откријте по кое правило на Буда треба да живеете
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Одберете една слика и откријте по кое правило на Буда треба да живеете

odberete-edna-slika-i-otkrijte-po-koe-pravilo-na-buda-treba-da-ziveete-001.jpg

Буда е синоним за среќен живот, инспирација и позитивна енергија. Тогаш, зошто не би живееле по неговите правила?

Одберете си една слика која најмногу ви се допаѓа во моментов и откријте што е она што ви недостасува за среќа.

Цитатите на Буда имаат моќ да ви го разубават животот, па вреди да се обидете.

 

Одберете една слика и откријте по кое правило на Буда треба да живеете
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 9. 9.
  Кликни за одговорот
 10. 10.
  Кликни за одговорот
 11. 11.
  Кликни за одговорот
 12. 12.
  Кликни за одговорот
 13. 13.
  Кликни за одговорот
 14. 14.
  Кликни за одговорот
 15. 15.
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одберете една круна и откријте ги тајните на вашата потсвест Од што црпите енергија во животот, кои ви се најсилните страни, што е тоа што ве...
Квиз: Колку долго ќе „преживеете“ во кралската улога на Меган Маркл? Навидум Меган Маркл има сè – принц кој е заљубен во неа, живот во луксузна палат...
Одберете едно лице кое претставува одредена емоција и откријте нешто п... Веќе на сите им е добро познато дека она што го гледаме е поврзано со нашиот моз...