Колку сте добри во препознавање на фотошопирани фотки?


Колку сте добри во препознавање на фотошопирани фотки?

kolku-ste-dobri-vo-prepoznavanje-na-fotoshopirani-fotki-01.jpg

Ова можеби е најтешкиот тест кој некогаш ќе го решите за славните...

Бара од вас добро да се сконцентрирате и да препознаете која личност од четирите предложени, недостасува на фотографијата, односно не е вклучена во неа.

Можете да претпоставите колку сте добри во оваа задача?

Проверете:

Колку сте добри во препознавање на фотошопирани фотки?
 1. 1. Кој од членовите на семејството Крадашијан/Џенер не е вклучен во фотографијата?
  Клое Кардашијан
  Ким Кардашијан
  Кендал Џенер
  Кајли Џенер
 2. 2. Кој згоден славен маж не е вклучен во фотографијата?
  Дејвид Бекам
  Џастин Бибер
  Џеред Лето
  Бред Пит
 3. 3. Кој хип-хоп артист недостасува на фотографијата?
  Дрејк
  Џеј Зи
  Канје Вест
  Кендрик Ламар
 4. 4. Кој познат холивудски актер не е вклучен во фотографијата?
  Роберт Де Ниро
  Харисон Форд
  Кристофер Вокен
  Клинт Иствуд
 5. 5. Кој британски актер недостасува на фотографијата?
  Ралф Фајнс
  Лиам Нисон
  Бен Кингсли
  Џејсон Статам
 6. 6. Која поп дива не е вклучена во фотографијата?
  Лејди Гага
  Тејлор Свифт
  Кети Пери
  Мајли Сајрус
 7. 7. Која хип-хоп кралица недостасува?
  Бијонсе
  Ники Минаж
  Ријана
  Џенифер Хадсон
 8. 8. Која ТВ ѕвезда недостасува на фотографијата?
  Зои Дешанел
  Кортни Кокс
  Кристин Ритер
  Сара Полсон
 9. 9. Која актерка од ТВ серијата „Pretty Little Liars“ не е вклучена во фотографијата?
  Ешли Бенсон
  Луси Хејл
  Тројан Белисарио
  Шеј Мичел
 10. 10. Кој згоден актер недостасува на фотографијата?
  Џеред Лето
  Зак Ефрон
  Лиам Хемсворт
  Чејс Крафорд
 11. 11. Кој рапер не е вклучен во фотографијата?
  Лил Вејн
  Фети Вап
  Виз Калифа
  Ејсеп Роки
 12. 12. Кој повозрасен џентлмен не е вклучен во фотографијата?
  Гери Баси
  Лери Дејвид
  Берни Сандерс
  Чеви Чејс

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...
Тест: Каде се крие љубовникот? На прв поглед, жената изгледа невино додека си ги полева цвеќињата, но во дворот...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава