Можете да ги препознаете актерите под шминката?


Можете да ги препознаете актерите под шминката?

mozete-da-gi-prepoznaete-akterite-pod-shminkata-001.jpg

Напредокот во компјутерската технологија сè уште, дефинитивно, не може да ја замени вештата рака на стилистите и шминкерите кои само со макотрпна работа и шминка успеваат актерите да ги направат непрепознатливи.

Резултатите од нивните вешти раце воодушевуваат... и вреди барем уште еднаш да ги погледнеме.

Да провериме, ќе успеете да погодите за кој актер станува збор?

Можете да ги препознаете актерите под шминката?
 1. 1. Чие лице се крие зад шминката?
  Џеред Лето
  Џејми Ли Кертис
  Сигурни Вивер
 2. 2. Чие лице се крие зад шминката?
  Роберт Дауни Џуниор
  Дензел Вашингтон
  Мартин Лоренс
 3. 3. Чие лице се крие зад шминката?
  Јенсен Аклс
  Анџелина Џоли
  Меган Фокс
 4. 4. Чие лице се крие зад шминката?
  Том Круз
  Џејсон Статам
  Брус Вилис
 5. 5. Чие лице се крие зад шминката?
  Хали Бери
  Џесика Честеин
  Зои Салдана
 6. 6. Чие лице се крие зад шминката?
  Расел Кроу
  Глен Клоус
  Еди Редмејн
 7. 7. Чие лице се крие зад шминката?
  Скарлет Јохансон
  Ема Томсон
  Мила Кунис
 8. 8. Чие лице се крие зад шминката?
  Џон Траволта
  Џек Блек
  Мелиса Мекартни
 9. 9. Чие лице се крие зад шминката?
  Николас Кејџ
  Бен Афлек
  Џим Кери
 10. 10. Чие лице се крие зад шминката?
  Кетрин Хејгл
  Камерон Дијаз
  Шарлиз Терон
 11. 11. Чие лице се крие зад шминката?
  Гери Олдман
  Тим Рот
  Бенедикт Кумбербач
 12. 12. Чие лице се крие зад шминката?
  Никол Кидман
  Џенифер Анистон
  Џулија Робертс

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој од тројцата треба под итно да посети доктор? Не мора да бидете експерт за да дадете „дијагноза“ кој под итно треба да го пров...
Пеете, носите животни одлуки – Што открива за вас навиката која ја имате под туш? Дали правите концерти под туш, се релаксирате и не мислите на ништо или носите в...
Дали досега сте ја запознале љубовта на вашиот живот? Дали сè уште сте во потрага по вашата сродна душа или без да знаете е тука некад...