Загатка за размислување: Колку години има секоја сестра, ако заедно имаат 13?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Загатка за размислување: Колку години има секоја сестра, ако заедно имаат 13?

Кој е поинтелигентен - луѓето или компјутерите? Многу научници велат дека ние луѓето сме далеку поинтелигентни од машините.

logicka-zadaca-koja-nitu-eden-kompjuter-ne-moze-da-ja-reshi-01.jpg

А, ова се докажува и на компјутерските курсеви уште на првите часови со една едноставна загатка која компјутерите не можат да ја решат.

Ќе успеете вие?

Колку се стари трите сестри ако:

Множењето на нивните години го дава бројот 36

Собирањето на нивните години го дава бројот 13

Најстарата сестра е русокоса.

Сега преминете на следната страна да го проверите решението...Би можело да ве интересира:

Само луѓето со беспрекорен вид можат да го решат овој тест Дали знаете колку ви е прецизен видот? Колку добро можете да забележувате речиси...
Првото нешто што го правите кога ќе се разбудите открива каква личност сте Начинот на кој го започнувате денот открива многу за вас, односно за приоритетит...
Квиз: Каде ќе бидете и што ќе правите за 15 години? Речиси и да не постои човек кој не сака да знае каде ќе биде, што ќе прави и со ...

Спонзорирани линкови: