Анализа на карактерот преку тест со сива боја
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Анализа на карактерот преку тест со сива боја

Сивата боја е доволно неутрална за да може да носи во себе информации кои можат да влијаат на нашето внатрешно расположение.

Testot-so-nijansi-na-siva-boja-kje-vi-pokaze-kako-gledate-na-svetot-001.jpg

Белата боја, на пример, носи моќна енергичност, додека пак црната целосно ја неутрализира. На сметка на тоа, сивата е таа која за цело време останува хармонична и ненаметлива.

Ако внимателно се загледате во нијансата подолу ќе видите дека не е чиста сива, туку дека содржи одредена нијанса која ве наведува да мислите на друга боја.

Врз основа на нијансата која ја гледате, може да се опише и вашата психолошка состојба.

Она што е интересно кај овој тест е тоа што со текот на времето, нашата перцепција може да се промени. Па така, нијансата која ја гледате денес, може да биде различна од таа која ќе ја забележите после некое време.

Добро погледнете го квадратот. Каква е неговата нијанса? Зелена, сина или сива?

Testot-so-nijansi-na-siva-boja-kje-vi-pokaze-kako-gledate-na-svetot-01_copy.jpg

Во зависност од изборот, откријте го толкувањето на следна страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...
Квиз: Која боја ве опишува во пролет? Сите ја сакаат пролетта, но секој ја доживува оваа сезона на различен начин. ...