Тест за очите: Можете да ги препознаете намирниците без боја?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Тест за очите: Можете да ги препознаете намирниците без боја?

test-za-ocite-mozete-da-gi-prepoznaete-namirnicite-bez-boja-01.jpg

Имаме нов предизвик за вас.

Замислете да светот да го гледавме само во црни и бели нијанси. Онака како што многумина веруваат дека гледаат кучињата...

Тогаш дали ќе успеевте добро да распознаете што јадете?

Дали земате шеќер или сол? Дали купувате обична или медена диња?

Решете го тестот и откријте:

Тест за очите: Можете да ги препознаете намирниците без боја?
 1. 1. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Шеќер
  Сол
 2. 2. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Нектарина
  Праска
 3. 3. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Мајонез
  Кисела павлака
 4. 4. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Лимон
  Лимета
 5. 5. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Барбикју сос
  Кечап
 6. 6. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Коријандер
  Магдонос
 7. 7. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Обична диња
  Медена диња (Медена роса)
 8. 8. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Кафе
  Какао
 9. 9. Што е прикажано на црно-белата фотографија?
  Обичен компир
  Сладок компир

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...
Тест: Каде се крие љубовникот? На прв поглед, жената изгледа невино додека си ги полева цвеќињата, но во дворот...
Тест: Дали количката за бебе треба да ја покриете во лето или не? Во лето кога температурите се високи и неподносливи, посебно за бебињата, родите...

Најчитани неделава