Брза математичка задача - Колку време ќе ви треба да ја решите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Брза математичка задача - Колку време ќе ви треба да ја решите?

Нема многу мачење, потребно е само да најдете логички математичка поврзаност меѓу празните правоаголници.

brza-matematicka-zadaca-kolku-vreme-kje-vi-treba-da-ja-reshite-2.jpg

Само оние со посебен математички талент ја решаваат побрзо од 30 секунди.

Ќе успеете и вие?

brza-matematicka-zadaca-kolku-vreme-kje-vi-treba-da-ja-reshite-01.jpg

Проверете го точниот одговор на следната страна...Би можело да ве интересира:

Математичка загатка: Со броевите 1, 2, 6 и 7 добијте 17 Собирање, одземање, множење, делење, како и користење на загради... Ајде за миг ...
Логички задачи за кои ќе мора да го помачите мозокот За да го развиете креативното размислување, многу психолози советуваат да решава...
Логички задачи за чие решение ќе треба да го помачите мозокот Одвреме-навреме е одлично на мозокот да му нудите по неколку логички задачи со ш...

Спонзорирани линкови: