Независна мачка или нервозен зајак: Анализа на карактерот преку едно животно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 23-06-2019


Независна мачка или нервозен зајак: Анализа на карактерот преку едно животно

Кое е вашето омилено животно? Тоа може да многу да открие за вашиот карактер, според еден краток, но прецизен психолошки тест.

odberete-zivotno-i-otkrijte-koi-karakteristiki-gi-poseduvate-kako-licnost-01.jpg

Што треба да направите?

Земете лист хартија и пенкало и молив. Затворете ги очите и добро сконцентрирајте се. Потоа отворете ги очите и запишете три животни по следниов редослед:

1. Вашето омилено животно.

2. Животното кое го преферирате за миленик.

3. И како за крај, вашето второ омилено животно.

Животни кои можете да одберете: мачка, мечка, мајмун, куче, глушец, зајак, ракун, слон, лав, лисица петел свиња, крава, зебра, тигар, елен, овца, панда, пингвин, був, жирафа, еж, кит, желка, патка, коњ, птица.

Како ги одбирате животните по ред, толку посилно се изразени карактеристиките кај вас. Така, оние карактеристики кои се поврзани со вашето омилено животно се најзастапени во вашата личност, следни на ред се од она животно кое го преферирате за миленик и оние како второ омилено животно.

Сега, преминете на следната страна и погледнете кои карактеристики соодветствуваат со животните кои ги одбравте и кои самите ги поседувате...Би можело да ве интересира:

Тест на личност: Кое животно прво ќе го забележите на сликата? Потсвеста може да каже многу за вашиот карактер и личност, многу повеќе отколку ...
Кое животно го гледате прво открива што ви е најважно во љубовта Што видовте – лисица или делфин? Што кажува тоа за вас – какви сте во љубовта?&n...
Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минут... Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ? Дали ми...