Брз психо-тест: Замислете дека нуркате во вода...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Брз психо-тест: Замислете дека нуркате во вода...

Овој краток психо-тест ќе ви помогне да откриете нешто повеќе за себе. Како да го решите?

brz-psiho-test-zamislete-deka-nurnuvate-vo-voda-01.jpg

Сè што ви треба се пенкало, лист хартија и вашата фантазија.

Најдобро е да бидете спонтани и да одговарате со првото нешто што ќе ви дојде на памет.

За кратко, исклучете го логичното размислување и препуштете се на фантазиите.

Замислете си дека пливате во топла кристално јасна вода во океан.

Сега, одговорете на следниве прашања:

1. Нурнувате длабоко во водата за да се воодушевувате на морските животни кои живеат таму и одеднаш забележувате сирена. Каква боја е нејзината перка?

2. Сирената не е единствената работа која ја забележувате. Покрај неа плива риба. Каков тип на риба е? Дали е опасна и агресивна или мирна и безопасна?

3. Нурнувате подлабоко и на дното забележувате школка. Како изгледа школката? Дали е рамна и мазна или крива и во форма на конус?

4. Време е да се вратите на копното. Пливате до плажата. Колку луѓе гледате таму?

Запишавте сè?

Сега преминете на следната страна и проверете го решението...Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест: Каде се крие љубовникот? На прв поглед, жената изгледа невино додека си ги полева цвеќињата, но во дворот...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...

Најчитани неделава