Психоанализа низ една фотка: Од што се плашите најмногу?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Психоанализа низ една фотка: Од што се плашите најмногу?

Секој човек има различни стравови. За некои од нив постои логично објаснување, а други пак не се погодни за било какво толкување.

psihoanaliza-niz-edna-fotka-od-sto-se-plasite-najmnogu-001.jpg

Нормално е да се плашите, но важно е да се разбере што го предизвикува вашиот страв.

Со оглед на тоа што ова чувство силно влијае на нервниот систем, би било добро доколку не се плашите залудно. Идентификувањето на изворот на стравот е исклучително важно.

Можеби следниов психолошки тест ќе ви помогне во тоа.

Одберете ја сликата што најдобро го опишува вашиот страв:

Психоанализа низ една фотка: Од што се плашите најмногу?
  1. Одберете ја сликата што најдобро го опишува вашиот страв:
    Слика 1
    Слика 2
    Слика 3
    Слика 4

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест од 30 секунди: Оптички илузии откриваат дали сте под стрес Во денешно време, со брзото темпо на живот, ретко се наоѓа некој кој не е под ст...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...