Вирална загатка - Колку мрачни тајни се кријат на сликата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Вирална загатка - Колку мрачни тајни се кријат на сликата?

Земете лупа и длабоко концентрирајте се, бидејќи за вас имаме мистерија за решавање која сме сигурни дека ќе ви биде тешка.

slika-polna-so-tajni-koja-kolku-podolgo-ja-gledate-izgleda-se-postrashna-01.jpg

Оваа слика стана вирална само неколку часа после објавувањето и со добра причина.

На прв поглед, се чини како да гледате во обичен американски ресторан од `40-ите или `50-ите.

Но, ако погледнете одблизу и се концентрирате на малите детали ќе сфатите дека гледате во сè, само не во обична слика.

Веројатно веднаш ви падна во очи черепот во кафето.

Но, ако погледнете подобро ќе почнете да забележувате многу луди работи. Пример, мистериозни пипци, слепа личност која чита...

Што друго може да се забележи на сликата?

slika-polna-so-tajni-koja-kolku-podolgo-ja-gledate-izgleda-se-postrashna-1.jpg

Инаку, сликата е дело на Џеф Ли Џонсон.

Колку чудни работи забележавте?

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...
Дали досега сте ја запознале љубовта на вашиот живот? Дали сè уште сте во потрага по вашата сродна душа или без да знаете е тука некад...

Најчитани неделава