Што ќе направите со парите ако добиете на лото?


Што ќе направите со парите ако добиете на лото?

Замислете дека сосема случајно решавате да купите лото ливче, да уплатите и дека среќата ви се насмевнува и преку ноќ станувате милионер.

zamislete-deka-ste-dobile-na-loto-a-nie-kje-vi-kazeme-kolku-vi-e-stara-dushata-01.jpg

Што би правеле тогаш?

На што прво ќе потрошите пари?

Според тоа, ние ќе ви кажеме колку ви е стара душата, односно дали имате млада и енергична или стара и мудра душа:

Што ќе направите со парите ако добиете на лото?
 1. 1.
  Ќе потрошам 10.000 евра на алкохол
  Ќе јадам како крал/ица
  Ќе патувам без куфер
  Ќе ставам пари на штедна книшка
 2. 2.


 3. 3.
  Њујорк
  Не ми е важно, само да биде во прва класа
  На рајска плажа
  Монако
 4. 4.


 5. 5.


Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Зад која врата се крие вашата светла иднина? Сите сакаме да знаеме што ни носи иднината, а овој краток тест може да ви помогн...
Која врата ќе ве одведе до среќата? Замислете си ситуација во која пред вас имате 4 врати, една до друга. Една од ни...
Квиз: Дали сте на вистинската патека во животот? Сѐ што правиме и во што веруваме има некаква улога и речиси ништо не е случајно ...

Најчитани неделава