Каква боја е вашата сексуална аура?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Каква боја е вашата сексуална аура?

Знаете како понекогаш некои бои посебно ве привлекуваат? А кога ќе ве прашаат која ви е омилена боја, не знаете поради тоа што имате различна омилена боја во различни периоди во зависност од расположението.

kakva-boja-e-vasata-seksualna-aura-001.jpg

Можеби боите се поврзани со некој елемент и вие самите проектирате некаква боја во зависност од тоа како се чувствувате? Овие бои се викаат аури, и тие се менуваат. Но, сепак секогаш имаме една боја што доминира над сите други.

Вашата аура е вибрацијата која ја емитирате врз луѓето. Вибрантна аура ги привлекува луѓето а лоша аура ги оддалечува од вас. Секој од нас исто така има и сексуална аура. Ако ја запознаете вашата сексуална аура, ќе си помогнете неверојатнo многу со тоа што ќе ви стане познато што навистина сакате во кревет и како да бидете одлични љубовници.

Па, како да ја откриете вашата сексуална аура? Сè што треба да направите е да си го проверите расположението. Како се чувствувате? Дали сте заљубени, дали сте во недоумица? Дали се чувствувате расположени за секс?

Сега замислете песна која најмногу одговара на вашето расположение. Дали е сензуална? Дали е брза? Дали е романтична?

Веднаш потоа размислете како сакате да се облечете. Дали посегнувате по секси фустан, маичка или тренерки? Сите овие детали ќе ви помогнат да сфатите која е вашата сексуална аура?

Сега, погледнете ги сликите и веднаш потоа затворете ги очите и дозволете една од овие бои да ви дојде во ум. Шансите се, дека тоа е најверојатно бојата која ја емитирате. Таа боја диктира каков секс ви треба вечерва.

kakva-boja-e-vasata-seksualna-aura-2

На следната страна проверете какво значење има секоја боја:Би можело да ве интересира:

Анализа на карактерот преку тест со сива боја Сивата боја е доволно неутрална за да може да носи во себе информации кои можат ...
Брз тест – Одберете врата која ќе ви ја покаже иднината што ве очекува Сите коишто го направиле овој едноставен тест се изненадени од неговиот позитиве...
Тест на личноста: Замислете го вашиот дом од соништата - со каква боја ќе го бојадисате? Дали ќе се одлучите за сигурна опција како белата боја или ќе бидете храбри со и...

Најчитани неделава