Квиз: На кого ќе му помогнете прво?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Квиз: На кого ќе му помогнете прво?

Изборите кои ги правиме во непријатните ситуации, може да ни откријат многу повеќе отколку што сме свесни.

kviz-na-kogo-ke-mu-pomognete-prvo-001_copy.jpg

Посебно ако се работи за стресна ситуација во која мора да се донесе инстант одлука, како на пример оваа.

Ви предлагаме да не анализирате многу.  Само замислете како пред вас во реалноста ја имате оваа ситуација.

На каде ви тргнуваат нозете?

На кого ќе му помогнете прво?


М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Која е вашата работа од соништата? Кога бевме мали, сите сакавме да станеме доктори, наставници, астронаути, пејачи...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...
Квиз: На кое поле ќе просперирате во 2018-та? Секоја година ни носи нови искушенија, предизвици, но и успеси и секој од нас се...

Најчитани неделава