Тест за генијалци: Колку загатки ќе успеете да решите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Тест за генијалци: Колку загатки ќе успеете да решите?

Кога интелигентните луѓе ќе се изморат или ќе им стане досадно, тие бараат интересни загатки за решавање.

test-za-genijalci-kolku-zagatki-kje-uspeete-da-reshite-01_copy.jpg

Некои од нив се лесни, но понекогаш тие знаат да бидат и потешки отколку што си замислувате. Тестирајте се и обидете се да одговорите на овие трик прашања.

Решавајте ги сами или натпреварувајте се со пријателите и проверете кој е подобар.

За одговор кликнете на фотографијата.

Тест за генијалци: Колку загатки ќе успеете да решите?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест од 30 секунди: Оптички илузии откриваат дали сте под стрес Во денешно време, со брзото темпо на живот, ретко се наоѓа некој кој не е под ст...
Квиз кој ќе ви ги истенчи нервите: Пронајдете 3 разлики Некои луѓе се надарени да воочуваат разлики, додека други треба да си ги истенча...