Квиз: Која е првата работа која ви падна во очи од целата слика?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Квиз: Која е првата работа која ви падна во очи од целата слика?

koja-e-prvata-rabota-koja-vi-padna-vo-oci-od-celata-slika-01.jpg

Сите добро знаеме дека колку и да се трудиме да ги гледаме работите во целост, да ја гледаме поголемата слика, има одреден детаљ кој упорно ни го одвлекува вниманието.

Затоа, внимателно погледнете ја сликата и одберете само еден дел накај кој ви залетаа очите.

Одберете само едно нешто:

Квиз: Која е првата работа која ви падна во очи од целата слика?
 1. Што прво ви падна во очи кога ја видовте сликата?
  Елки
  Девојка
  Чадор
  Клацкалка
  Грмушки со цвеќе
  Корпа
  Грмушки без цвеќиња
  Брод
  Гума
  Замок од песок
  Птица
  Дете
  Риболовец
  Куче
  Сонце

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одберете слика и откријте што може да очекувате следнава недела Сите понекогаш сакаме да дознаеме што нé очекува во блиска иднина и какви работи...
Брз тест: Какво значење има картата која ќе ја одберете? Желбата да се дознае што носи иднината кај луѓето постои уште одамна. Луѓето чес...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлинат... Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...