Дали ве бива за детектив: Кој е убиецот?


Дали ве бива за детектив: Кој е убиецот?

Деновиве вирално се прошири една загатка во која се решава мистериозно илустрирано убиство.

dali-ve-biva-za-detektiv-koj-e-ubiecot-01.jpg

Фотката прво беше споделена на Reddit, по што сите социјални мрежи почнаа да ги бараат убиецот.

Има една жртва, жена, во женски тоалет, убиена со нож.

Во ресторанот има 5 потенцијални убијци. Ваше е да ги размрдате мозочните виуги и да дадете издржано објаснување на прашањето:

Кој е убиецот?

dali-ve-biva-za-detektiv-koj-e-ubiecot-02.jpg

Конечно решение сè уште нема, но се надеваме дека ќе го откриеме заедно.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатка за бистар ум: Која снегулка не припаѓа на сликата? Додека сме во очекување на првиот вистински снег за оваа сезона, тоа не значи де...
Тест низ оптичка илузија: Колку сте емотивни? Оптичките илузии се секогаш привлечни бидејќи секој пар очи гледа нешто различно...
Тест: Што кажува начинот на кој плачете за вашиот карактер? Дали плачете гласно со солзи како река, дали се обидувате да ги сокриете солзите...

Најчитани неделава