Квиз кој ќе ви даде одговор кога се мислите: Каков новогодишен подарок да купите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Квиз кој ќе ви даде одговор кога се мислите: Каков новогодишен подарок да купите?

Празничниот период околу Нова година и Божиќ е еден од највеселите и најбезгрижните периоди во годината, барем додека не дојде ред да бирате и купувате подароци за сите блиски.

kviz-koj-ke-vi-dade-odgovor-koga-se-mislite-kakov-novogodishen-podarok-da-kupite-001.jpg

Кога на ред ќе дојде таа мака и мисла, не поминувајте часови обиколувајќи ги сите можни продавници.

Обидете се да го „смислите“ подарокот низ следниов квиз од 7 прашања:

Квиз кој ќе ви даде одговор кога се мислите: Каков новогодишен подарок да купите?
 1. 1.
  Дома, со семејството
  На забава со пријатели
  Планира некаде да отпатува
  Уште нема план, но сигурно некаде заедно со мене
  Со момчето/девојката на некое романтично место
  Нема да слави
 2. 2.
  Вода
  Сок
  Вино
  Жесток алкохол
  Секогаш различно
  Пиво
 3. 3.
  Облека
  Технологија
  Патувања
  Ситници за дома
  Храна
  Излегување
 4. 4.


 5. 5.
  Помалку од година
  Од средно/факултет
  Работиме заедно неколку месеци
  Се дружиме од деца
  Е дел од моето блиско семејство
  Долги години сме во контакт, некогаш поблиски, некогаш подалечни
 6. 6.
  По дома
  На работното место
  Во кафулиња
  На културни настани
  Секогаш различно
  Почесто се слушаме по телефон, отколку што се гледаме
 7. 7.
  Би сакал/а да си посветиме повеќе време
  Почесто би ѝ се јавувал/а да ја проверам како е
  Апсолутно ништо
  Би сакал/а повеќе да патуваме и излегуваме заедно
  Се надевам дека помалку ќе зборуваме за нејзините/неговите проблеми
  Сакам помалку да зависам од него/неа

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...

Спонзорирани линкови: