Откријте нешто ново за себе според начинот на кој ќе се соочите со поставените предизвици
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Откријте нешто ново за себе според начинот на кој ќе се соочите со поставените предизвици

Секој човек различно реагира на предизвиците и ситуациите со кои се соочува во животот.

otkrijte-neshto-novo-za-sebe-spored-nachinot-na-koj-kje-se-soochtite-so-postavenite-predizvici-01.jpg

Па според начинот на кој ќе одговори на нив, може да се откријат неочекувани работи за личноста.

Доколку и вие сакате да дознаете нешто повеќе за себе, разгледајте ги следниве ситуации и откријте што означува начинот на кој ќе реагирате на нив.

Откако ќе си одговорите на предизвиците во себе, кликнете на „одговор“, за да го прочитате толкувањето. 

Откријте нешто ново за себе според начинот на кој ќе се соочите со поставените предизвици
 1. 1. Пред вас стои кутија која ви ја подариле. Што мислите дека има во неа?
  Одговор
 2. 2. Ако ви дадат избор да бирате место каде би живееле цел живот, што ќе одберете?
  Одговор
 3. 3. Замислете дека сте во пустина и одеднаш, од едната страна здогледувате село, а од другата оаза. Каде ќе одите?
  Одговор
 4. 4. Што би направиле ако одеднаш изгубите сѐ?
  Одговор
 5. 5. Ако утре е последниот ден пред да почне работната недела, што би сакале да правите?
  Одговор
 6. 6. Дали со тешките животни ситуации се справувате сами или барате помош од некого и од кого?
  Одговор
 7. 7. Кога би можеле, на која возраст би одбрале да го живеете цел живот?
  Одговор
 8. 8. Ако имате уште 24 часа живот, со кој и како би ги поминале?
  Одговор
 9. 9. Во случај на пожар, што прво би спасиле?
  Одговор

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...
Што кажува за вас начинот на кој ја носите чантата? Ја носите на рамо и ја држите со рака или ја ставате преку рамо и заборавате нa ...
Квиз: Дали сте привлечна личност? Дали сте привлечна личност која со високо крената глава чекори низ животот или п...