Квиз: Дали сте за рурален или урбан живот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Квиз: Дали сте за рурален или урбан живот?

Дали ве возбудуваат мирните прошетки под ведро небо или сепак градски гужви ви го подигаат адреналинот?

kviz-dali-ste-za-ruralen-ili-urban-zivot-01.jpg

Дали сте човек кој лесно се поврзува со природата, дали ви недостасува нејзиното присуство во секојдневието или сепак го сакате хаосот во кој големите градови и метрополи функционираат?

Дали сте „див“ или урбан човек?

Решете го квизот за да откриете:

Дали сте за рурален или урбан живот?
 1. 1.

 2. 2.

 3. 3.
  Пикник во парк
  Отворање на музеј
 4. 4.
  Вино
  Букет цвеќе
 5. 5.
  Дома
  Во кафуле
 6. 6.
  Доцнење на автобусот
  Гужви додека сте во автомобил
 7. 7.
  По порции
  Шведска маса

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...
Квиз: Како ви изгледа совршеното утро? Дали сте човек кој сака да се тегне низ креветот додека го одложува алармот добр...
Кој град во Европа да го посетите оваа пролет? Нема човек на кој не му треба едно убаво пролетно патување и еден квалитетен про...