Проверете дали сте генијалец: Пронајдете го вистинскиот чадор
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Проверете дали сте генијалец: Пронајдете го вистинскиот чадор

Многу луѓе го загубиле трпението на оваа загатка, но ако сакате да проверите дали сте генијалец, ќе ви треба добра концентрација и не смее да се откажете.

proverete-dali-ste-genijalec-pronajdete-go-vistinskiot-chador-01.jpg

Задачата ви е да го пронајдете вистинскиот чадор, односно да погодите кој од 6-те чадори го држи верверичката во рака?

proverete-dali-ste-genijalec-pronajdete-go-vistinskiot-chador-02.jpg

Споредувате ги шарите, дезените и нивниот распоред за да дојдете до вистинскиот одговор.

Кој чадор е вашиот конечен одговор?

Проверете го одговорот на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците Само најупорните ќе успеат да ја решат оваа загатка. Не откажувајте се брзо, сам...
Тест: Што би направиле прво во ситуацијата на сликата? Начинот на кој се справувате со стресните ситуации во животот можат да открие мн...