7 предизвици кои ќе ви го зајакнат вниманието
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


7 предизвици кои ќе ви го зајакнат вниманието

Што и да правите, време е за кратка пауза и мало размрдување на мозокот и очите.

7-predizvici-koi-ke-vi-go-zajaknat-vnimanieto-001.jpg

Следниве 7 предизвици во облик на фотки со скриени предмети ќе ви помогнат за да го зајакнете вниманието и да ја подобрите концентрацијата.

За колку минути ќе ги решите сите?

(За да го видите точниот одговор, кликнете на сликата)

7 предизвици кои ќе ви го зајакнат вниманието
 1. 1. Дали гледате коњ на сликата?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Старецот си го загубил лулето. Помогнете му да го пронајде:
  Кликни за одговорот
 3. 3. Каде е капата на човекот?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Дали гледате лисица во шумата?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Меѓу многуте жирафи има една змија – најдете ја:
  Кликни за одговорот
 6. 6. Пронајдете ги бројките за 5 секунди:
  Кликни за одговорот
 7. 7. Пронајдете го натрапникот за 10 секунди:
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку добро го читате говорот на телото: Кој е шеф, а кој е вработен? Колку добро можете да го процените односот на две лица, само врз база на говорот...
Квиз за жени: Колку ги разбирате мажите? Дали мажите ги читате како отворена книга или сепак ви се мистерија со која не м...
Трик прашање: Колку години има мојот брат? Како ви оди математиката? Дали при пресметките внимавате и на најмалите детали? ...