Едноставен квиз кој ќе ви открие колку се широки вашите општи познавања
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 24-04-2018
Пекар 24-04-2018


Едноставен квиз кој ќе ви открие колку се широки вашите општи познавања

Општите познавања е добро да се тестираат одвреме навреме и да се прави проверка на знаењето.

ednostaven-kviz-koj-kje-vi-otkrie-kolku-se-shiroki-vashite-opshti-poznavanja-001.jpg

Некои работи сме ги запомниле од нашето образование, други сме ги прочитале од интернет или енциклопедија, но многу работи можеме да научиме и на овој начин, преку квизови.

Па, колку се широки вашите општи познавања и колку добро ќе се снајдете на различни теми?

Направете го следниот квиз и одберете што е точно, а што погрешно и проверете до каде сте со знаењето:

Едноставен квиз кој ќе ви открие колку се широки вашите општи познавања
 1. 1.
  Вистина
  Лага
 2. 2.
  Вистина
  Лага
 3. 3.
  Вистина
  Лага
 4. 4.
  Вистина
  Лага
 5. 5.
  Вистина
  Лага
 6. 6.
  Вистина
  Лага
 7. 7.
  Вистина
  Лага
 8. 8.
  Вистина
  Лага

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Која е вашата работа од соништата? Кога бевме мали, сите сакавме да станеме доктори, наставници, астронаути, пејачи...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...
Квиз: На кое поле ќе просперирате во 2018-та? Секоја година ни носи нови искушенија, предизвици, но и успеси и секој од нас се...