Логички задачи за кои ќе мора да го помачите мозокот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 19-11-2018


Логички задачи за кои ќе мора да го помачите мозокот

За да го развиете креативното размислување, многу психолози советуваат да решавате логични проблеми и загатки.

logichki-zadachi-za-koi-kje-mora-da-go-pomachite-mozokot-01.jpg

Неопходно е да го правите ова малку по малку, но да размислувате правилно и да го тренирате мозокот.

Овие вежби освен што го подобруваат размислувањето, ја подобруваат и меморијата, како и го намалуваат ризикот од Алцхајмер.

Па доколку сакате да го одржувате мозокот, следниве задачи ќе ви бидат од корист.

Колку од нив ќе успеете да решите? Кликнете на сликата за да го дознаете одговорот. 

Логички задачи за кои ќе мора да го помачите мозокот
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Логички задачи за чие решение ќе треба да го помачите мозокот Одвреме-навреме е одлично на мозокот да му нудите по неколку логички задачи со ш...
Квиз за концентрација: После кое прашање ќе се откажете? Дали сакате мозокот да ви работи со полна пареа, без паузи и прекини, без одмори...
Во кој дел од денот сте најпродуктивни? Човечкиот биоритам варира и се разликува од човек до човек, па додека на едни им...

Најчитани неделава