Нова оптичка илузија која ќе ве измачи: Дали двете слики се различни или идентични?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Нова оптичка илузија која ќе ве измачи: Дали двете слики се различни или идентични?

Оптичките илузии можат добро да си поиграат со нашиот ум, а долгото гледање во нив уште повеќе нè мачи бидејќи не можеме да сфатиме што се случува.

nova-optichka-iluzija-koja-kje-ve-izmachi-dali-dvete-sliki-se-razlichni-ili-identichni-01.jpg

Најновата оптичка илузија која ги предизвика корисниците на Reddit се состои од две фотографии споени во колаж.

На прв поглед, изгледа како левата слика да е сликана од средината на улицата, а десната како да е поблиску до тротоарот.

nova-optichka-iluzija-koja-kje-ve-izmachi-dali-dvete-sliki-se-razlichni-ili-identichni-02.jpg

На следната страна дознајте дали е навистина така...Би можело да ве интересира:

Која од двете девојки лаже? Во замислената ситуација, има две девојки кои се расправаат околу тоа која е соп...
Оптичка илузија што ќе си поигра со вашиот мозок Внимателно загледајте се во фотографијата... Дали гледате движење? Таа вирално с...
Кој е вашиот најголем страв и што открива тоа за вас? Вашиот најдлабок и најмрачен страв открива по нешто ново за вашиот карактер. ...