Загатки заради кои мозокот ќе ви работи „со полна пареа“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 19-11-2018


Загатки заради кои мозокот ќе ви работи „со полна пареа“

zagatki-zaradi-koi-mozokot-ne-vi-raboti-so-polna-parea-001.jpg

Честопати несвесно мозокот го активираме минимално, односно со минимум активност се обидуваме да ги завршиме работите и обврските, речиси механички.

Но, таа наша ментална мрзеливост може да нè чини здравје.

Вклучете го мозокот на максимум и почнете со решавање:

(Кликнете на сликите за да го откриете одговорот)

Загатки заради кои мозокот ќе ви работи „со полна пареа“
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 9. 9.
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Логички задачи за кои ќе мора да го помачите мозокот За да го развиете креативното размислување, многу психолози советуваат да решава...
Логички задачи за чие решение ќе треба да го помачите мозокот Одвреме-навреме е одлично на мозокот да му нудите по неколку логички задачи со ш...
Квиз за концентрација: После кое прашање ќе се откажете? Дали сакате мозокот да ви работи со полна пареа, без паузи и прекини, без одмори...

Најчитани неделава