Квиз: 10 прашања кои точно ќе ги одговорат само луѓето со големи општи познавања
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
stolar 22-04-2018
столар 21-04-2018


Квиз: 10 прашања кои точно ќе ги одговорат само луѓето со големи општи познавања

Некои работи од училишните денови ни остануваат засекогаш врежани во главата.

kviz-15-prasanja-koi-tocno-ke-gi-odgovorat-samo-ucenite-lugje-001.jpg

Но, понекогаш е добро и да го надоградуваме знаењето одвреме-навреме и да имаме познавања на различни теми, бидејќи некои факти може и да се менуваат.

Постојат многу работи кои можеби не сте ги знаеле или сте мислеле дека се мит, но потоа може да прочитате некаде дека се вистина и да научите нешто повеќе.

Па, колку вие го надоградувате вашето знаење во меѓувреме и колку може да познаете што е точно, а што погрешно, проверете со следниот квиз:

10 прашања кои точно ќе ги одговорат само „учените“ луѓе
  1. 1.

  2. 2.

  3. 3.

  4. 4.

  5. 5.

  6. 6.

  7. 7.

  8. 8.

  9. 9.

  10. 10.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлинат... Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...
Резервирани, емпатични или саркастични: Што кажува обликот на вашите у... Дали реагирате бурно на работите или животот го прифаќате со леснотија, формата ...