Вирална загатка: Кој воз се движи во погрешна насока?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Вирална загатка: Кој воз се движи во погрешна насока?

Возот кој се движи во спротивна насока од сите останати кои одат кон запад е покажан со стрелка на фотографијата, а го „издава“ задниот рамен дел.

viralna-zagatka-koj-voz-se-dvizhi-vo-pogreshna-nasoka-04.jpg

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Загатка за паметни: Кој е најстар, а кој најмлад? Размислете добро, ако треба запишете си и на лист, така полесно ќе дојдете до од...
Загатки заради кои нема да имате мир додека не најдете решение Истражувањата многупати докажале дека решавањето загатки и логички задачи е искл...

Најчитани неделава