Квиз: Во љубовните врски, дали ве оставаат или вие оставате?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Квиз: Во љубовните врски, дали ве оставаат или вие оставате?

Колку пати досега ви се случило да ве остават и неутешно да плачете свиени во креветот или пак вие да оставите без воопшто да помислите да дадете втора шанса некому?

kviz-vo-ljubovnite-vrski-dali-ve-ostavaat-ili-vie-ostavate-01.jpg

Некои од нас би сториле сè во име на љубовта, дури и по цена на солзи и непроспиени ноќи, додека други на првата бура ладнокрвно си заминуваат и не сакаат да си ја расипуваат хармонијата во секојдневието...

Каков тип на партнер сте вие во љубовните врски, дали најчесто оставате или ве оставаат?

Дознајте преку искрено одговарање на 11 прашања:

Во љубовните врски, дали ве оставаат или вие оставате?
 1. 1.
  Комплетно вжештена глава сум
  Се лутам кога има причина
  Никогаш не се лутам
 2. 2.
  Слабост и недостиг на самодоверба
  Луѓе кои ги повредуваат другите луѓе
  Луѓе кои постојано зборуваат
 3. 3.
  Лажење и неверство
  Погрешно обвинување
  Недостиг на заеднички интереси
 4. 4.
  Никогаш
  Апсолутно
  Ретко
 5. 5.
  Интелигенцијата
  Лојалноста
  Креативноста
 6. 6.
  Повеќе од 10 години
  5 - 10 години
  1 - 5 години
 7. 7.
  Енергично
  Исцрпено
  Рамнодушно
 8. 8.
  Семејството
  Кариерата
  Пријателите
 9. 9.
  Може да трае со години
  Зависи што сторил
  Неколку дена
 10. 10.
  Тажно
  Рамнодушно
  Вознемирено, но така требало да биде
 11. 11.
  Никогаш
  Да, неколку пати
  Речиси во секоја врска

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минут... Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ? Дали ми...
Тест на личност: Кое животно прво ќе го забележите на сликата? Потсвеста може да каже многу за вашиот карактер и личност, многу повеќе отколку ...
Тест на личност: Првата буква која ќе ја видите открива што ви се крие... Начинот на кој ги гледаме работите и ги перципираме, открива многу за нашата пот...