Дали лесно „пукате“ под притисок?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Дали лесно „пукате“ под притисок?

Добро познатото прашање „дали знаеш да работиш под притисок?“ и уште подобро познатиот одговор „секако дека да“, сега ги ставаме на тест.

001.jpg

Овојпат не сте на интервју за работа, па затоа одговарајте опуштено и искрено, без претставување во најдобро светло.

Вреди да знаете дали притисокот ве мотивира или ви го нарушува мирот.

Дали лесно „пукате“ под притисок?
 1. 1.
  Во двете
  Судбина
  Волја
 2. 2.
  Тешко и трагично
  Позитивно и гледам да научам нешто од нив
  Не ги прифаќам
 3. 3.
  Љубовта
  Работата и парите
  Социјалниот живот
 4. 4.
  Не знам, можеби
  Не
  Да
 5. 5.
  Ќе постигнам подобар ефект
  Ќе имам повеќе слободно време
  Се надевам дека некој друг ќе ја заврши работата наместо мене
 6. 6.
  Шефот
  Партнерот/партнерката
  Јас
 7. 7.
  Со некоја лага заради која нема да може да ми се налутат
  Ја кажувам реалната ситуација
  Едноставно не се појавувам

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест на личност: Кое животно прво ќе го забележите на сликата? Потсвеста може да каже многу за вашиот карактер и личност, многу повеќе отколку ...
Тест на личност: Првата буква која ќе ја видите открива што ви се крие... Начинот на кој ги гледаме работите и ги перципираме, открива многу за нашата пот...
Тест на личноста: Каква жена сте според четката за коса која ја корист... Секојдневните навики може многу да кажат за вас и вашиот карактер. Па како ...