Детективска задача која ќе ја решат само луѓето со големи општи познавања
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
stolar 22-04-2018
столар 21-04-2018


Детективска задача која ќе ја решат само луѓето со големи општи познавања

Ставете се на миг во кожата на детективите и обрнете големо внимание на деталите. Што се крие под површината?

detektivska-zadacha-koja-kje-ja-reshat-samo-lugje-so-bogati-opshti-poznavanja-01.jpg

Познат хемичар е пронајден мртов во неговата лабораторија. Полицијата знае дека две личности биле вмешани во убиството.

Имало пет осомничени и тоа:  Felice, Joshua, Nicolas, Nathan и Peter.

Полицијата нашла белешка напишана од хемичарот. На белешката пишувало: „26-3-58 /28-27-57-16“.

Полицијата веднаш знаела кои се убијците.

detektivska-zadacha-koja-kje-ja-reshat-samo-lugje-so-bogati-opshti-poznavanja-02.jpg

Прашањето гласи:

Кои се убијците и како полицијата открила според белешката?

Одговорот откријте го на следната страна...Би можело да ве интересира:

Сите се мачат да ја најдат пчелката помеѓу цветовите - Ќе успеете ли в... Изненадувачки тешка, пролетна загатка која или ќе ви го замати видот или ширум ќ...
Ги гледате ли двете мачки скриени на сликата? Многу загатки може да ви се чинат лесни на прв поглед. Но, има и такви од кои ду...
Која врата ќе ве одведе до среќата? Замислете си ситуација во која пред вас имате 4 врати, една до друга. Една од ни...