Кој од четирите елементи одговара на вашиот темперамент?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-12-2018


Кој од четирите елементи одговара на вашиот темперамент?

Вода, воздух, земја или оган – со кој природен елемент имате најмногу сличности?

koj-od-cetirite-elementi-odgovara-na-vasiot-temperament-001.jpg

Дали сте избувливи, смирени, разумни или пасивно агресивни? Зависно изборите кои ги правите во животот, може да откриете на кој природен елемент припаѓате.

Затоа, одговарајте искрено и откријте кој елемент е најдобар претставник на вашето срце, ум и дух:

Кој од четирите елементи одговара на вашиот темперамент?
 1. 1.
  Рано наутро
  Околу пладне
  Попладне
  Доцна навечер
 2. 2.


 3. 3.


 4. 4.
  Пегас
  Змеј
  Еднорог
  Сирена
 5. 5.
  Телепортирање во време и простор
  Исчезнување, невидливост
  Огромна физичка сила
  Читање на мисли

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Квиз: Откријте каков ви е вкусот за мажи Леонардо ди Каприо, Барак Обама, Бред Пит или можеби Владимир Путин, која од ови...
Тест на карактерот: Каде би сакале да сте во моментов? Сами покрај некое мало мирно езерце, на плажа на море или со нозете во студени в...