Квиз: Дали сте срцето на забавата или најнапорната личност за излегување во град?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Квиз: Дали сте срцето на забавата или најнапорната личност за излегување во град?

Колку често ја користите фразата „Ноќниот живот не е како порано, навистина нема каде да се излезе“?

kviz-dali-ste-srceto-na-zabavata-ili-najnapornata-lichnost-za-izleguvanje-vo-grad-01.jpg

Дали според вас градот има добар ноќен живот или едноставно не вреди да се излегува? Дали вие сте срцето на забавата или фрлате темна дамка на расположението на целото друштво?

Дали сте подготвени за компромиси кога ќе отидете во град или поставувате строга диктатура каде и кога треба да се оди?

Некои луѓе се вистински мелем за дружба во секој миг, додека други може да ви ја расипат и најубавата ноќ. Најверојатно климате со главата затоа што имате од двата типа во вашето друштво.

Откријте какви сте вие...

Дали сте срцето на забавата или најнапорната личност за излегување во град?
 1. 1.
  „Значи градов е ужас, подобро да останев дома“.
  „Каде и да одиме сами ќе си направиме да ни биде забавно.“
  „Нема забава како порано, не знам каде да одиме.“
 2. 2.
  Шетате лево - десно и вечерта не ја минувате без доза сочен трач.
  Танцувате, се смеете и се празните од сета негативна енергија.
  Само стоите намуртени и гледате колку е „селски“ народот околу вас.
 3. 3.
  Не се заморувате, знаете дека секако блескате.
  Ги откажувате сите планови и вечерта ја минувате нервозни дома.
  Доцните и пристигнувате на договореното место дури кога ќе се средите до совршенство.
 4. 4.
  Секогаш мора да биде по ваше, ако не нема да отидете.
  Прифаќате компромис, но мора на кратко да се појде и таму каде што сакате вие.
  Сè додека сте со добро друштво, не е важно каде сте, забавата е загарантирана.
 5. 5.
  Да го испиете омилениот коктел.
  Да бидете видени каде сте и со кого сте.
  Да направите супер фотки за на Инстаграм.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Замислете го вашиот дом од соништата - со каква боја... Дали ќе се одлучите за сигурна опција како белата боја или ќе бидете храбри со и...
Што кажува вашата омилена боја на кармин за вас и вашиот карактер? Можеби ви звучи чудно, но секој избор што го правите, вклучувајќи го и одбирањет...
Квиз: Колку долго ќе „преживеете“ во кралската улога на Меган Маркл? Навидум Меган Маркл има сè – принц кој е заљубен во неа, живот во луксузна палат...