Јапонски квиз ќе ви открие тајни за врската за кои не сте свесни


Јапонски квиз ќе ви открие тајни за врската за кои не сте свесни

Дали сте од оние кои сметаат дека имаат моќ да ја променат саканата личност или ја прифаќате таква каква што е?

japonski-kviz-kje-vi-otkrie-tajni-za-vrskata-za-koi-ne-ste-svesni-01.jpg

Јапонците се познати како воркохолици кои редовно минуваат и по 10-12 часа на работното место. Но, дали знаете дека, и покрај ова, процентот на разводи кај нив е навистина мал?

Можеби тоа се должи на нивното филозофско гледање на љубовта.

Одговорете ги овие прашања и откријте нешто ново за себе и за тоа какви сте во врските.

Јапонски квиз ќе ви открие тајни за врската за кои не сте свесни
 1. 1. Замислете дека имате средба со саканата личност... Стоите на раскрсница и има едноставен пат по кој ќе стигнете брзо до вашата дестинација и подолг по кој има разни интересни работи, но ќе стигнете подоцна. По кој ќе тргнете?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Одите по патот и гледате две грмушки рози - едната со црвени, другата со бели. Сакате да скинете една роза за саканата личност, од која грмушка ќе биде?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Дојдовте во куќата каде имате закажано средба, ѕвоните на ѕвончето и ви отвора куќната помошничка на вашата сакана личност. Дали ќе ѝ кажете на помошничката да ја извести дека сте тука или директно ќе отидете кај неа?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Влегувате во собата на саканата личност... Каде ќе го ставите букетот - на рамката од прозорецот или на креветот?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Го минувате денот заедно со саканата личност, си посакувате добра ноќ и одите во различни соби да спиете. Утрото се будите и одите да ѝ посакате добро утро. Дали таа е веќе будна или сè уште спие?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Време е да се вратите дома. Кој пат ќе го изберете - пократкиот или подолгиот?
  Кликни за одговорот

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...
Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...