Колку долго можете да „преживеете“ на одмор без телефон?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavac 20-02-2019


Колку долго можете да „преживеете“ на одмор без телефон?

Кога некој ќе ве праша која е првата работа која ја земате со себе кога тргнувате на патување, сигурно „телефонот“ е почест одговор отколку „пасошот“.

kolku-dolgo-mozete-da-preziveete-na-odmor-bez-telefon-001.jpg

Но, што ако треба да го оставите телефонот дома? Дали би отпатувале на некоја дестинација од соништата без него?

Без сите тие чекирања, фоткања и фалења по социјални мрежи...

Што мислите:

Колку долго можете да „преживеете“ на одмор без телефон?
 1. 1.
  Да се одморам од работа
  Да искусам нешто ново
  Да поминам повеќе време сам/а
  Да имам што да раскажувам кога ќе се вратам
 2. 2.
  Јадам таму каде што има најмногу луѓе
  Според менито
  Според цените
  Се потпирам на препораките
 3. 3.
  Ја сликам
  Влегувам во вода
  Бирам каде ќе се сместам
  Длабоко го вдишувам моментот
 4. 4.
  Ги игнорирам. Ќе преживеат без мене уште некој ден
  Очајно барам стабилно wi-fi
  Ги препраќам на колегите кои се на работа
  Враќам дека сум на одмор
 5. 5.
  На кампување
  На патување без дефинирана дестинација
  Патување без уплатено сместување
  Соло патување

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...
Квиз: Дали сте привлечна личност? Дали сте привлечна личност која со високо крената глава чекори низ животот или п...
Квиз за концентрација: После кое прашање ќе се откажете? Дали сакате мозокот да ви работи со полна пареа, без паузи и прекини, без одмори...