Квиз: Дали можете да го преживеете најлошото што може да ви го приреди животот?


Квиз: Дали можете да го преживеете најлошото што може да ви го приреди животот?

Како реагирате на проблемите во животот? Дали храбро се соочувате со нив или безутешно плачете склопчени во креветот?

kviz-dali-mozete-da-go-preziveete-najloshoto-shto-moze-da-vi-go-priredi-zivotot-01.jpg

Дали го имате тоа што е потребно за да го преживеете најлошото што може да ви го приреди животот?

Понекогаш ни изгледа како да ќе се скршиме од сета таа тага и болка што натежнала на нас, но сепак најсилните успеваат да продолжат понатаму и се издигнуваат над тоа.

Проверете дали го имате тоа што е потребно за справување со животните бури...

Дали можете да го преживеете најлошото што може да ви го приреди животот?
 1. 1.
  Почнувате да плачете и пцуете.
  Се потсетувате дека не е голема работа и нема потреба од нервоза.
  Им се жалите на колегите од канцеларијата.
 2. 2.
  Излегувате како молња од канцеларијата, никој не смее да ве третира така.
  Ќе му дозволите да ја каже неговата страна, а потоа ќе ја објасните вие вашата.
  Се вознемирувате и плачете во тоалетот.
 3. 3.
  Му испраќате погрдни зборови и му велите дека е недоговорен.
  Му велите дека не е проблем и онака ви е потребно време да бидете малку сами.
  Тивко подготвувате одмазда во себе.
 4. 4.
  Смирено се јавувате на шлеп служба и чекате во автомобилот.
  Го оставате автомобилот и фаќате такси за да стигнете навреме.
  Се нервирате како сите неправди може да ви се случат токму вам и го откажувате состанокот.
 5. 5.
  Вриете од нервоза. Зошто лоши работи постојано им се случуваат на добрите луѓе?
  Нервозни сте, но во ред е, се случуваат грешки.
  Толку сте лути што одите назад и барате помфрит.
 6. 6.
  Ги менувате чаршафите и си легнувате на креветот.
  Врескате по кучето и си отворате шише вино.
  Спиете на каучот, преморени сте.
 7. 7.
  Ѝ се јавувате на мајка ви за да ги споделите грижите.
  Топла бања, секс и вино.
  Филм и грицки.

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...

Најчитани неделава