Загатка: На кој тигар му недостасува близнакот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Загатка: На кој тигар му недостасува близнакот?

Еден унгарски илустратор обожава да креира загатки и да го предизвикува човечкиот мозок да размислува и анализира.

zagatka-na-koj-tigar-mu-nedostasuva-bliznakot-001.jpg

Неговиот најнов предизвик вклучува 25 илустрирани тигри, речиси идентични.

Има 12 пара кои се исти до точка и еден различен тигар чиј близнак недостасува.

Дали ќе успеете да го пронајдете токму тој?

Потешко е отколку што звучи:

zagatka-na-koj-tigar-mu-nedostasuva-bliznakot-1.jpg

Ако се откажете, одговорот најдете го на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 загатки кои ќе ги решат само генијалци - ќе успеете ли и вие? На мозокот му е потребен тренинг, а овие навидум лесни загатки ќе ви помогнат да...
Загатки кои ќе ги предизвикаат дури и оние на кои логиката им е силна ... Загатките во кои треба да откриете кој број недостасува, или која фигура важат з...
3 загатки кои ќе ги решат само вистинските махери на кои логиката им е... Решавањето загатки ја подобруваат внимателноста и логичкото размислување, па ако...