Првото што го гледате на сликата открива како ве перципираат другите луѓе


Првото што го гледате на сликата открива како ве перципираат другите луѓе

Постои нешто во умот на секој човек што го тера да обрнува внимание на различни детали. Токму тоа ги дефинира и најскриените точки на карактерот.

test-ona-shto-prvo-kje-go-zabelezhite-otkriva-vazhen-del-od-vashiot-karakter-01.jpg

Погледнете ја сликата погоре и она што прво ќе го забележите, открива нешто важно што можеби веќе го знаете за себе, а можеби пак, уште не сте го препознале.

Што забележавте прво?

Толкувањата се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Квиз: Откријте каков ви е вкусот за мажи Леонардо ди Каприо, Барак Обама, Бред Пит или можеби Владимир Путин, која од ови...
Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...