Загатки кои ќе ги предизвикаат дури и оние на кои логиката им е силна страна
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


Загатки кои ќе ги предизвикаат дури и оние на кои логиката им е силна страна

Загатките во кои треба да откриете кој број недостасува, или која фигура важат за едни од најпредизвикувачките.

zagatki-koi-kje-gi-predizvikaat-duri-i-onie-na-koi-logikata-im-e-silna-strana-01.jpg

Оние со развиена логика посебно ги сакаат бидејќи лесно успеваат да го најдат одговорот, но сепак овие загатки дури и за нив може да бидат потежок предизвик.

Дури и да не важите за некој логичар, може да се тестирате и да видите дали ќе си откриете скриен талент.

Одговорите на овие загатки лежат во некоја скриена шема која вие треба да ја откриете, па ве предизвикуваме.

За да го дознаете точниот одговор, кликнете на секоја слика.

Загатки кои ќе ги предизвикаат дури и оние на кои логиката им е силна страна
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатки заради кои нема да имате мир додека не најдете решение Истражувањата многупати докажале дека решавањето загатки и логички задачи е искл...
8 загатки кои ќе ви го предизвикаат мозокот до крајна граница Од слатки „овошни“ равенки до математички задачи со „Чарлиевите ангели“, дали ва...
3 загатки кои ќе ги решат само вистинските махери на кои логиката им е... Решавањето загатки ја подобруваат внимателноста и логичкото размислување, па ако...